Kontakt

Firma Handlowo-Usługowa
"Gold-Rain"
mgr inż. Bogusław Wielgosz
31-463 Kraków
ul.Stokrotek 4
tel./fax 12 4134626
tel. kom. 601475721
www.wodne.pl
www.sklepwodne.pl
filtry@wodne.pl
sklep@wodne.pl
  Urządzenia

USUWANIE AZOTANÓW

Systemy redukcji azotanów

Automatyczne filtry wody typ WSA stosowane są do całkowitego usuwania azotanów lub amoniaku z wody. Znajdują szerokie zastosowanie w gospodarstwach domowych, przemyśle spożywczym i wszędzie tam, gdzie występuje problem obecności w wodzie azotanów lub amoniaku ( tzw. rodzimy). Proces usuwania azotanów lub amoniaku z wody polega na ekwiwalentnej wymianie jonowej. Po wyczerpaniu zdolności wymiennej żywicy jest ona poddawana regeneracji za pomocą solanki. Proces regeneracji polega na automatycznym płukaniu złoża roztworem soli kuchennej. Rozpoczęcie regeneracji następuje po upływie określonego czasu ( sterowanie czasowe) lub po uzdatnieniu określonej ilości wody (sterowanie objętościowe ).

Żywica jonowymienna IMAC HP 555 (Rohm and Haas ) najwyższej klasy anionit silnie zasadowy przeznaczona do selektywnego usuwania azotanów z wody. Posiada wysoką odporność chemiczną i mechaniczną, dzięki czemu jest bardzo trwały i skuteczny przez długi okres eksploatacji.
Crystal Right - naturalny zeolit nadaje się do selektywnego usuwania amoniaku z wody. Jest to naturalny minerał o odpowiedniej pojemności jonowymiennej.
Proces regeneracji polega na automatycznym płukaniu złoża roztworem soli kuchennej. Rozpoczęcie regeneracji następuje po upływie określonego czasu ( sterowanie czasowe), lub po uzdatnieniu zaprogramowanej ilości wody ( sterowanie objętościowe ).

System usuwania azotanów typ WSA

Butla ze złożem o zróżnicowanej wielkości oraz zbiornik na solankę do regeneracji, stanowią dwa osobne elementy połączone wężykiem. Urządzenia posiadają wydajność od 1.00 m³/h do 62.00 m³/h w zależności od ilości związków do usunięcia jak i potrzeb użytkownika. Dobór systemów redukcji azotanów następuje indywidualnie na podstawie wyników analizy chemicznej wody. Wydajność systemu redukcji amoniaku ściśle uzależniona jest od zawartości amoniaku w wodzie oraz jej twardości, dlatego też dobór urządzeń zarówno typu domowego jak i przemysłowego odbywa się indywidualnie na podstawie wyników analizy chemicznej wody surowej.

Zbiornik solanki służy do magazynowania soli i przygotowywania solanki. Pobieraniem solanki, dolewaniem wody do zbiornika steruje zawór ( głowica ). Jedyną czynnością obsługi jest uzupełnianie soli tabletkowanej.
Butla na żywicę wykonana z odpornego na korozję włókna szklanego laminowanego, wewnątrz wyłożona jest masą termoplastyczną.

Zawory sterujące ( głowice ) stosowane w systemach redukcji azotanów i amoniaku są takie same jak systemach zmiękczających.
WSA wersja na dom WSA wersja przemysłowa
WSA wersja przemysłowa
o dużej wydajności
Żywica HP 555

Copyright© 2014 Firma Handlowo-Usługowa „Gold-Rain” mgr inż. Bogusław Wielgosz